Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

Předvolební kampaň: 11. května, Žďársko
11. května 2009

 

Pondělí 11. května pan poslanec strávil na Žďársku. Program zahajoval v 8 hodin návštěvou žďárské firmy ATX AUTOMATION a besedou se zaměstnanci firmy. Firma dodává komplexní řešení průmyslové automatizace do všech oborů průmyslu po celém světě. Majitel firmy Ing. Bohuslav Vránek, Csc. přivítal Dr. I. Strejčka ve firmě, seznámil ho s chodem firmy a v neposlední řadě se uskutečnila beseda se zaměstnanci žďárské firmy, ale i beseda prostřednictvím videokonference se zaměstnanci poboček v Ostravě a v Praze. Mimo jiné hovořili o problémech města Žďáru nad Sázavou a školství.

Program pokračoval dopolední návštěvou Velkého Meziříčí. Zde pan europoslanec navštívil radnici, kde se za účasti starosty města Ing. Bradáče a místostarosty p. Komínka dozvěděl problémy města Velké Meziříčí. Diskutovalo se o nezaměstnanosti ve městě, o protihlukové stěně, o propojení měst Velké Meziříčí - Třebíč a v neposlední řadě přišla řeč na čističku.

Poté se pan Strejček sešel na pracovním obědě se členy rady MS ODS Velké Meziříčí, kde diskutovali o současné politické situaci.

V odpoledních hodinách zavítal do Velké Bíteše, kde na náměstí hovořil s místními občany o problémech týkajících se Evropské unie.

Jeho cesta následovala do Bystřice nad Pernštejnem. Také zde se místní obyvatelé ptali pana europoslance na aktuální politickou situaci.

Program poslaneckého dne končil návštěvou Nového Města na Moravě, kde se zastavil na náměstí, podal si ruku s místními obyvateli, které nejvíce zajímalo předsednictví ČR v Radě EU a aktuální politická situace.

Program končil besedou s klubem seniorů, která začínala v 16 hod. Besedovalo se o předsednictví ČR v Radě EU, o aktuální politické situaci. Hlavním bodem besedy byla Lisabonská smlouva. Pan poslanec vysvětloval, proč nesouhlasí s ratifikací smlouvy a jaká v ní vidí nebezpečí. Beseda se také týkala čerpání peněz z fondů EU a školství.

Během programu poslaneckého dne pana poslance doprovázel vedoucí poslanecké kanceláře I. Strejčka p. Stanislav Cejpek a oblastní manažerka Dana Vašková.