Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

Předvolební kampaň: 15. května, Havlíčkobrodsko
15. května 2009

 

Dnešní předvolební kampaň byla zahájena návštěvou gymnázia v Chotěboři. Beseda eurposlance se studenty 4. ročníku byla zahájena oblíbeným znalostním testem, kdy měli žáci možnost zábavnou formou otevřít debatu o evropských problémech. Došlo i na hlasování v otázkách, zda by studenti pokračovali v rozšiřování EU, zda by přijali Turecko, zda podporují jadernou energii apod.

Beseda se studenty gymnázia v Chotěboři

Následně pana europoslance spolu s místostarostou Chotěboře Janou Tomáškovou přijal ředitel gymnázia Mgr. Vladislav Smejkal. Hlavní řešenou otázkou byl stav českého školství, současného vzdělávacího systému, jeho silné a slabé stránky a možnosti zlepšení stavu do budoucna.

Kontaktní kampaň začala na náměstí v Chotěboři, kde se celý tým setkal s příznivým přijetím. Po skončení této kampaně proběhl oběd se členy místního sdružení, kteří byli panu poslanci nápomocni.

Kontaktní kampaň v Chotěboři

Návštěva Golčova Jeníkova

Pan poslanec zodpovídá otázky občanů Golčova Jeníkova

Další zastávka se uskutečnila v Ledči nad Sázavou, kde pokračovala kontaktní kampaň na místním náměstí. Po zhruba hodinovém setkání s občany Ledče následoval přesun do Světlé nad Sázavou, na poslední díl dnešní kampaně.

Po ukončení byl pan poslanec přijat u starostky Lenky Arnotové, kde se dozvěděl o řešení problémů města, na nějž dopadla finanční krize v podobě krachu místních skláren. Město tíží především otázka volného areálu, jeho využití a majetkových poměrů, dále problematiky nezaměstnanosti.

Setkávání s občany v Ledči nad Sázavou

Kampaň ve Světlé nad Sázavou

Poslední zastávkou byl Havlíčkův Brod, kde se pan poslanec zúčastnil jednání oblastní rady ODS. Seznámil její členy v rámci diskuze o průběhu předvolební kampaně, požádal členy o maximální možnou spolupráci a podporu a osvětlil termínové průběh kampaně na Havlíčkobrodsku.

V průběhu celého dne pana poslance doprovázeli: Stanislav Šíp, Jan Tesař, Jana Musilová, Petr Kabelka.