Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

Předvolební kampaň: 20. května, Znojemsko, Třebíčsko
20. května 2009

 

Kolotoč předvolební kampaně se přesunul do oblasti Znojemska a Třebíčska. Dnešní den byl zahájen kontaktní kampaní v Jaroměřicích nad Rokytnou. Zde se náš tým bohužel nesetkal s příliš vřelým přivítáním. Byli jsme svědky největšího odmítnutí voličů, jaké jsme doposud v rámci kampaně prožili. Téměř každý oslovený nás s díky odmítl, mnohdy ale i velmi nevybíravým způsobem.

Kampaň v Jaroměřicích nad Rokytnou

Předvolební tým se tímto ovšem nenechal odradit a v dnešním (na květen tropickém dni) pokračoval do Moravských Budějovic, kde na místním náměstí následovala naprosto opačná reakce občanů. Zde jsme rozdali velké množství materiálů, diskutovali s velkou řadou voličů, kteří přinášeli velice racionální argumenty.

Setkání s občany v Moravských Budějovicích

Doposud nejdelší zastávkou celé kampaně bylo příhraniční Znojmo. Na zdejším náměstí jsme strávili přes tři hodiny, diskutovali jsme s občany města, rozdávali balonky a setkali se s neočekávaným úspěchem.

Mítink ve Znojmě

Rozhovor pro Rádio Blaník

Na znojemském náměstí

Poslední zastávka dnešního dne byla v Moravském Krumlově. Ty nepatří do bašty ODS, ale i přesto jsme se snažili lidem vysvětlovat klady politiky ODS. I přes trvající parné počasí se celý tým snažil s neutuchajícím nasazením podpořit svého kandidáta a celou ODS v boji o obhajobu pozic v Evropském parlamentu. Zastávka byla zakončena besedou se členy místního sdružení ODS, kteří pomáhali při kontaktní kampani.

Zastavení v Moravském Krumlově

Následoval zrychlený přesun s krátkým přizastavením v Suchohrdlech u Miroslavi a v samotné Miroslavi.

Setkání s občany v Miroslavi

V průběhu dne byli doprovodem - Stanislav Cejpek, Jan Tesař, Petr Kabelka za výrazné podpory manažerky znojemské ODS Martiny Eliášové.