Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

Předvolební kampaň: 21. května, Vyškovsko
21. května 2009

 

Dalším dnem pokračovala předvolební kampaň, tentokrát náš tým zavítal do Bučovic, Slavkova u Brna, Rousínova a Vyškova.

První zastávkou byly Bučovice, kde jsme se setkali s rozpačitými reakcemi místních obyvatel, kteří se v převážné většině stavěli za politiku "minulého" režimu, reprezentovanou v současné době komunistickou stranou. Většina lidí se ale chovala velice korektně, zastavili se s námi a dlouze diskutovali.

Kontaktní kampaň v Bučovicích

Po přesunu do historicky zajímavého města Slavkova u Brna jsme pokračovali kontaktní kampaní. Zde má místní ODS mnohem silnější pozice, což jsme cítili s každým kontaktem, který jsme udělali. Lidé si od nás ochotně brali balonky, další dárkové předměty a intenzivně se zajímali o program ODS a další předvolební materiály.

Setkání s občany ve Slavkově u Brna

Zde následoval i oběd se zastupiteli města, panem starostou Ing. Ivanem Charvátem a zastupitelem města a předsedou MS ODS Slavkov u Brna Ing. Janem Reichlem. V průběhu oběda, v nádherném areálu místního zámku, nás přišel osobně pozdravit i ředitel zámku pan Ing. Aleš Šilhánek. Po obědě ve velice příjemném prostředí se náš tým přesunul do Rousínova.

Zastavení v Rousínově

V Rousínově se nám dostalo doposud nevídaného přivítání. Předseda místního sdružení pan Bc. Hynek Julínek spolu s celým místním sdružením ODS uskutečnili silnou informační kampaň o mítinku, která byla také patrná na účasti místních obyvatel. Součástí setkání bylo také točené pivo zdarma, které udělalo místním značnou radost.

Poslední zastávku dnešního dne jsme absolvovali ve Vyškově na místním náměstí. I zde se podařilo oslovit velké množství voličů, rozhodnutých i nerozhodnutých. Diskutovalo se jak o současné politické situaci, o tom, co nám přináší členství v Evropské unii ale i o tom, co může zástupce České republiky v Evropském parlamentu udělat pro občany své země.

Kampaň ve Vyškově

Po celý den bylo až nesnesitelné horko. Jsme sice opáleni jako od moře, ale v takovém počasí je kontaktní kampaň skutečně náročná!

V průběhu celého dne velice aktivně pomohla manažerka vyškovské ODS Radka Zimáková se svojí kolegyní z vyškovské poslanecké kanceláře. Náš tým byl v obvyklém složení.