Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

Předvolební kampaň: 26. května, Havlíčkobrodsko
26. května 2009

 

Dnešním dnem začala oficiální část kampaně ODS na Vysočině zvaná Road show. První zastávka se uskutečnila v Přibyslavi na Bechyňově náměstí. Zde se spojily dva předvolební týmy kandidátů do Evropského parlamentu, bývalého hejtmana Severomoravského kraje Evžena Tošenovského a obhajujícího europoslance Ivo Strejčka. Ten je na Vysočině doma a v Přibyslavi „kampaňoval“ již podruhé.

Dodávka Evžena Tošenovského a Ivo Strejček na náměstí v Přibyslavi

Kontaktní kampaň v Přibyslavi

Kontaktní kampaň v Přibyslavi

V diskusi o Evropském parlamentu s občany Přibyslavi

V průběhu kontaktní kampaně jsme rozdali velké množství balonků spolu s předvolebním programem ODS a materiály obou kandidátů. Europoslanec Ivo Strejček vystoupil k několika desítkám příznivců, kteří se na náměstí sešli.

Následně pokračovala předvolební kolona do Chotěboře. Na místním náměstí za podpory tamních členů ODS a především místostarostky Jany Tomáškové pokračovala předvolební show. Po krátké zastávce v Chotěboři následoval přejezd do Golčova Jeníkova.

V Chotěboři začal mítink v půl dvanácté

Kandidáti do EP Ivo Strejček a Evžen Tošenovský před volebními dodávkami

Kontaktní kampaň na náměstí v Golčově Jeníkově

Kontaktní kampaň na náměstí v Golčově Jeníkově

Zde oba kandidáty Evžena Tošenovského a Ivo Strejčka přivítal pan starosta Ing. Pavel Kopecký. Klasické „kolečko“ po náměstí a okolních ulicích za rozdávání předvolebních materiálů a osobního kontaktu kandidátů s voliči bylo samozřejmostí. Výhodou takto pojaté kampaně je možnost vysvětlit lidem jejich individuální dotazy na politickou situaci nejen v České republice ale i v evropském měřítku.

Hlavní část dnešní Road show se konala na náměstí T.G. Masaryka v Havlíčkově Brodě. Zde bylo připraveno „Městečko řešení“. Lidé měli mimo jiné možnost konzultovat ekonomické, politické, ale i osobní dotazy nejen s odborníky, ale především se svými volenými zástupci. V rámci show vystoupily dětské mažoretky, které sklidily velký obdiv přihlížejících.

Městečko řešení na havlíčkobrodském náměstí

Kandidát do EP Evžen Tošenovský

Vystoupení obou kandidátů podpořila celá řada významných osobností z Vysočiny, které vysvětlovaly shromážděným lidem politiku ODS, její rozdílné pojetí od konkurenčních socialistů a zdůraznili také to, že hlavní devízou občanských demokratů je snaha problémy řešit, nikoliv je politicky využívat a strašit jimi lidi.

Kulturním zpestřením „městečka“ bylo vystoupení mažoretek z Havlíčkova Brodu

Kulturním zpestřením „městečka“ bylo vystoupení mažoretek z Havlíčkova Brodu

Mezi řečníky nechyběli bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, poslanec PSPČR Milan Šmíd, bývalý hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, starostka Havlíčkova Brodu Jana Fischerová, dále radní města Havlíčkův Brod Jan Tecl a Jiří Kopic. Ti mimo jiné zdůraznili kvality obou kandidátů a důvody, proč právě oni jsou těmi správnými zástupci České republiky v Evropském parlamentu.

Evžen Tošenovský na pódiu se svými podporovateli – M. Vystrčil, J. Fischerová

Městečko řešení ODS v Havlíčkově Brodě

Kandidát Ivo Strejček přiblížil svou práci v EP (na fotografii s poslancem M. Šmídem)

Kandidáti E. Tošenovský a I. Strejček se svými podporovateli – J. Tecl, J. Fischerová, M. Šmíd

RoadShow Městečko ODS v Havlíčkově Brodě

Celá akce se shledala s velice příznivým ohlasem místních obyvatel, kterých se v průběhu mítinku vystřídalo na náměstí kolem 500. Nadále panovalo tropické počasí, jež podtrhlo další úspěšný předvolební den.