Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

Předvolební kampaň: 27. května, Třebíčsko
27. května 2009

 

Road show ODS v rámci předvolební kampaně do Evropského parlamentu za účasti kandidátů Evžena Tošenovského a Ivo Strejčka dnes pokračovala na Vysočině, v Třebíči a v okolních městech (Náměšť nad Oslavou, Hrotovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Moravské Budějovice).

Dnes jsme se zastavili ve větším počtu měst, než bývá obvyklé. Snažili jsme se obsáhnout všechna větší města v okolí Třebíče. První, rozjezdovou zastávkou byla kontaktní kampaň v Náměšti nad Oslavou. Zde to vypadalo, že bude celý den ve znamení ošklivého počasí. To se ale v průběhu dopoledne začalo umoudřovat.

Kontaktní kampaň v Náměšti nad Oslavou

Dále oba týmy, jak tým Evžena Tošenovského, tak tým europoslance Ivo Strejčka pokračoval společnými silami do Hrotovic. Zde na nás čekala nemalá skupina členů místní ODS a sympatizantů pravicové politiky. Oba kandidáti přítomné pozdravili jak krátkým proslovem, tak osobním setkáním a potřesením rukou.

Setkání s občany v Hrotovicích

Zastavení v Jemnici

V Jaroměřicích nad Rokytnou se nám opět příliš vřelého přivítání nedostalo, obdobně jako před týdnem, kdy zde kampaňoval tým europoslance Strejčka. Zřejmě zde bude nutné nějakým způsobem politiku ODS do budoucna zpopularizovat.

O poznání úspěšnější jsme byli v Moravských Budějovicích. Zde se kontaktní kampaň velice vydařila, netrvalo dlouho a lidé, i kolemjdoucí se po místním náměstí procházeli s modrými balónky a předvolebními materiály ODS.

Kampaň v Moravských Budějovicích

Hlavní část dnešního dne se konala v historicky okresním městě v Třebíči. Zde v rámci "Městečka řešení" čekala na místní obyvatele, voliče i nevoliče ODS celá řada zajímavých atrakcí. Lidé měli možnost ochutnat místní tvarohové buchtičky, osladit si život modrou cukrovou vatou, pro ty nejmenší byl připraven nafukovací skákací hrad a samozřejmě nechyběl nejoblíbenější artikl všech mítinků - modré balonky. Kandidáti se pohybovali nejen mezi lidmi, ale měli i předvolební proslovy z připraveného tribuny.

Kampaň na třebíčském náměstí

Setkání s občany Třebíče

Stejně jako včera, tak i dnes se sešel na jejich podporu nemalý tým známých osobností politického života. Nechyběl bývalý, a jak mnozí tvrdí i budoucí, hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, starosta města Třebíče Ivo Uher a zastupitel kraje Vysočina Stanislav Cejpek.

Dnešní Road show v Třebíči byla velmi úspěšná, improvizované náměstíčko "Městečka řešení" se v průběhu proslovů kandidátů a jejich podporovatelů velmi sympaticky zaplnilo. Zítra pokračuje Road show ve Žďáře nad Sázavou, domácím městě obhajujícího europoslance Ivo Strejčka.