Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

Předvolební kampaň: 28. května, Žďársko
28. května 2009

 

Dnešní předvolební Road show ODS zavítala na Žďársko (Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě a Žďár nad Sázavou), na moji "domácí půdu", do míst, kde jsem doma.

První etapou dnešního dne byla zastávka ve Velkém Meziříčí. Zde na náměstí zakotvily polepené předvolební dodávky Evžena Tošenovského a Ivo Strejčka. Vytvořila se zde skupina příznivců, kteří chtěli osobně pozdravit své kandidáty a popřát jim hodně úspěchu ve volebním klání.

Setkání s občany ve Velkém Meziříčí

Po přesunu do Velké Bíteše pokračovala kontaktní kampaň v plném proudu. Náhodní kolemjdoucí, které kandidáti oslovovali, měli radost, že se mohli zeptat na konkrétní otázky a dostalo se jim konkrétních odpovědí. Ukazuje se, že osobní kontakt s voliči dokáže na lidi působit velice pozitivním způsobem.

Kontaktní kampaň v ulicích Velké Bíteše

Na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem čekala předvolební tým a oba kandidáty řada známých osobností na čele s ředitelem s.p. Diamo Jiřím Ježem. Obešli jsme náměstí, rozdali předvolební materiály.

Zastavení v Bystřici nad Pernštejnem

V Novém Městě na Moravě, městě každoročního konání Zlaté lyže, čekalo na kandidáty na náměstí několik členů místního sdružení ODS spolu se svými známými a příznivci ODS. Zajímali se především o to, jakým způsobem mohou v předvolební kampani pomoci, brali si větší množství předvolebních materiálů, aby je mohli rozdávat a roznášet po známých a v okolí svých bydlišť. Tak taková pomoc se opravdu cení!!!

Setkávání s občany v Novém Městě na Moravě

Hlavní část Road show se konala v pětadvacetitisícovém Žďáře nad Sázavou. Cesta z Nového Města byla značně komplikovaná kvůli uzavírce hlavní silnice. Zde probíhá rekonstrukce vozovky, na kterou již několik let obyvatelé obou měst čekali. Dočkali se až v letošním roce. I to je hmatatelný důkaz toho, že vláda ODS klade důraz především na kvalitní infrastrukturu a zlepšování podmínek pro podnikání a život občanů. Dnes nám bohužel objížďka narušila harmonogram, ale opravit se to musí :-), to pochopili i shromáždění lidé na žďárském náměstí Republiky.

Při projevu na náměstí ve Žďáře nad Sázavou

Zde již probíhala akce v rámci "Městečka řešení", takže se občané a voliči nijak nenudili. Pro všechny věkové kategorie byl připraven dostatek cukrové vaty, modrých a bílých "létajících" balonků, celá řada dalších atrakcí ale zejména volební program ODS, dostatek předvolebních materiálů a informačních dokumentů.

Městečko řešení ve Žďáře nad Sázavou

Vystoupili jsme před velice slušně zaplněným náměstíčkem, pozdravili přítomné a ucházeli se o jejich podporu. Vysvětlovali jsme jim, jak důležité jsou volby do Evropského parlamentu. Myslím, že nám lidé rozuměli, co myslíme obhajobou českých národních zájmů. Měl jsem radost z týmu našich podporovatelů. Vystoupili krajský zastupitel za ODS Ivo Rohovský, radní města Žďár nad Sázavou Oldřich Sedlák a ředitel základní školy Jaroslav Ptáček.

Městečko řešení ve Žďáře nad Sázavou

Dnešní zastávka ve Žďáře nad Sázavou ukázala, že vytvoření kulis Městečka řešení se zdá být dobrým nápadem a to především z pohledu zajímavosti a tématičnosti pro voliče a potenciální voliče. Byli jsme svědky shromáždění velkého množství lidí, což ale bylo také ve značné míře způsobeno tím, že má Žďár nad Sázavou v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu horké želízko v ohni, obhajujícího europoslance Ivo Strejčka.