Ivo Strejček - Zpět na domovskou stránku
 

 

ŽIVOTOPIS >>
PROGRAM >>
UŽITEČNÉ ODKAZY >>


Vítejte!

 

Nevěřím, že náš svět bude spasen chladným internetem, ale i tento prostor je světem názorů. Nabízí svobodu hledat a třídit, věřit a svoji víru obhajovat. I zde se dá pěstovat rozmanitost lidských pohledů.

Není to můj styl života, ale vážím si jej. Oceňuji jeho nedokonalost, lenost a sklon chybovat. Zlidšťuje se mi tím. Mám škodolibou radost, že nemá životní zkušenost. A dokonce jej mám i docela rád - je místem svobody volby.

da

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 


 

PaedDr. Ivo Strejček

člen VR a poslanec EP
 
člen Hospodářského a měnového výboru a náhradník ve Výboru pro mezinárodní obchod
rezortní mluvčí klubu pro oblasti: ekonomika a měnové záležitosti, mezinárodní obchod, finanční služby a bankovnictví


Narozen 11. ledna 1962 v Novém Městě na Moravě. Vystudoval Pedagogickou fakultu University Jana Evangelisty Purkyně v Brně a stal se učitelem, vyučuje angličtinu a zároveň i překládá. V letech 1996-1997 byl tiskovým mluvčím předsedy vlády V. Klause a vlády ČR. Byl poradcem místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ODS M. Němcové. Je členem Rady města Žďáru nad Sázavou a druhé volební období je i členem zastupitelstva. V Evropském parlamentu působí v Hospodářském a měnovém výboru a jako náhradník ve Výboru pro mezinárodní obchod. Zároveň působí ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Chorvatsko. Je ženatý a má dvě děti, hovoří anglicky, německy a rusky.